Szkoła Podstawowa

PRZY WOJEWÓDZKIM SZPITALU REHABILITACYJNYM DLA DZIECI W AMERYCE

Szkoła Promująca Zdrowie

Dzień RKO w Ameryce

16 października to Europejski Dzień Resuscytacji Krążeniowo Oddechowej

Zespół Szkoły Promującej Zdrowie postanowił przystąpić wraz z dziećmi, młodzieżą i rodzicami do tej akcji organizując dla wszystkich przebywających na rehabilitacji w naszym szpitalu akcję udzielania pierwszej pomocy. Kurs RKO i pierwszej pomocy prowadziliśmy na specjalistycznych, profesjonalnych fantomach, które cieszyły się zainteresowaniem i popularnością. Każdy uczestnik miał okazję przećwiczyć na fantomach RKO (sztuczne oddychanie i masaż serca). Zajęcia te cieszyły się szczególnym zainteresowaniem młodszej grupy wiekowej, która nie ma możliwości uczestnictwa w podobnych zajęciach. Dzieci pytały o wszystko i były zadowolone, że mogły choć przez chwilę stać się małymi ratownikami.

Koordynator Zespołu Ilona Rybska