Szkoła Podstawowa

PRZY WOJEWÓDZKIM SZPITALU REHABILITACYJNYM DLA DZIECI W AMERYCE

Szkoła Promująca Zdrowie

Zalety aktywności fizycznej

Zalety aktywizacji fizycznej w życiu dojrzewającego organizmu

 

14 października 2017 r. odbyło się spotkanie ze znanym sportowcem i trenerem personalnym panem Dawidem Mieczkowskim. Pan Mieczkowski przedstawiłspołeczności szkolnej i wychowawcom zalety aktywności fizycznej i jej wpływu na rozwój organizmu człowieka od chwili urodzenia aż po kres życia. Wychowankowie mieli okazję pytać pana Dawida o tematy, o które nie zawsze mogą pytać w swoim środowisku. Uzyskali odpowiedzi poparte przykładami i badaniami naukowymi. Młodzież mogła dowiedzieć się, jak ruch, ćwiczenia i zdrowy styl życia ma znaczenie na przebieg rehabilitacji oraz komfort życia w dalszych etapach życia człowieka. Pan Dawid również przekazał ciekawostki oparte badaniami naukowymi na przykład dzieci, które opuszczają etap pełzania i przechodzą od razu do raczkowania mogą mieć problem z wykształceniem idealnej zbieżności widzenia, częste problemy w koordynowaniu obu półkul. Bardzo dziękujemy za to spotkanie, które wyjaśniło nam wiele zagadek.

          Zespół SzPZ

 koordynator Ilona Rybska