Zalety tańca

Zalety  tańca jako formy aktywizacji fizycznej w życiu człowieka

17 listopada 2017 roku w ramach programu Szkoły Promującej Zdrowie odbyła się dyskoteka dla uczniów naszej szkoły. Wspólnie w rytm ulubionej muzyki starsi i młodsi oddawali się przyjemności ruchowej.Pląsy, węże, podskoki i inne formy tańca królowały w piątek na parkiecie świetlicy.

DJ Weronika z grupy czwartej zadbała o dobór odpowiedniej muzy. Trafiła w gusta celująco.

Pewnie zapytacie co daje taniec ? Otóż bardzo dużo :

Co daje taniec? Poza olbrzymią frajdą jeszcze wiele korzyści dla zdrowia i urody. Wymienię te najbardziej znane :

• uelastycznia ciało, uczy prawidłowej postawy,
  • poprawia nastrój i dodaje energii (zdecydowanie!),
  • wyrabia mięśnie – ale tak delikatnie,
  • redukuje stres i zmniejsza napięcie nerwowe – to najlepszy odstresowywacz po ciężkim dniu,
  • usprawnia koordynację ruchową i poprawia kondycję  – oczywiście jeśli tańczymy częściej niż jeden raz,
  • powoduje wzrost świadomości własnego ciała,
  • jak każda aktywność fizyczna – pozytywnie wpływa na zdrowie ogólne

Dziękujemy za zorganizowanie dyskoteki wychowawcom i młodzieży, która opiekowała się koleżankami i kolegami z młodszych grup.

Zespół Szkoły Promującej Zdrowie