Projekt "Szkoła Wierna Dziedzictwu"

Sylwetki polskich noblistów

NOBLIŚCI

W ramach projektu "Szkoła Wierna Dziedzictwu" na początku stycznia w klasach IV - VIII odbył się cykl lekcji języka polskiego przeprowadzony przez panią Gabrielę Zalewską na temat postaci Alfreda Nobla oraz literackich nagród Nobla dla polskich pisarzy.

16 stycznia, natomiast, w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas V-VIII dotyczące polskich laureatów nagrody Nobla, przeprowadzone przez panią Urszulę Serafińską oraz panią Gabrielę Zalewską.

Uczniowie obejrzeli filmy edukacyjne przybliżające sylwetkę Alfreda Nobla, a także sylwetki polskich noblistów. Pani Ula przedstawiła również retransmisję z uroczystej ceremonii wręczenia literackiej nagrody Nobla Oldze Tokarczuk.

W rozmowie z uczniami pani Ula podkreśliła, że otrzymanie tak prestiżowej nagrody przez polską pisarkę jest powodem do dumy.