Szkoła Podstawowa

PRZY WOJEWÓDZKIM SZPITALU REHABILITACYJNYM DLA DZIECI W AMERYCE

Jesteś tutaj

Szukaj

Projekt "Szkoła Wierna Dziedzictwu"

Konkurs na najciekawsze opowiadanie "Niezwykłe życie mojej Babci lub Dziadka"

     Na początku lutego w naszej szkole w ramach projektu "Szkoła Wierna Dziedzictwu" odbył się konkurs na najciekawsze opowiadanie pt. "Niezwyłke życie mojej Babci lub Dziadka", zorganizowany przez p. G. Zalewską, p. U. Serafińską oraz p. M. Jendrycką. Zwyciezcą został Paweł Szumert z kl. VIII. Poniżej przedstawiamy jego pracę.

 

     "Niezwykłe życie mojego Dziadka"

     Pewnego razu zapytałem Dziadka co robił w młodości i jak się żyło dawno temu. Mój Dziadek zaczął opowiadać historię, którą teraz podzielę się z Wami.

       Dziadek powiedział, że pewnego dnia, gdy jak zawsze wracał po szkole z kolegami do domu, nagle zobaczył ludzi, którzy malowali na ścianach żółwie. Mieli oni na ramionach biało-czerwone opaski. Po chwili mój Dziadek usłyszał strzały i ludzie ci zaczęłi uciekać. Wybuchła wielak strzelanina, Dziadek cudem uciekł razem ze swoimi przyjaciółmi.

     Opowiadał, że potem zapisał się do szarych szeregów, ponieważ chciał pomagać naszemu krajowi, jak tamte osoby, które wtedy zobaczył. Na koniec powiedział, że to tylko jedna z wielu historii, jaką przeżył. Powiedział też, że jeśli zechcę, to zawsze może mi je opowiedzieć.