Szkoła Podstawowa

PRZY WOJEWÓDZKIM SZPITALU REHABILITACYJNYM DLA DZIECI W AMERYCE

Jesteś tutaj

Szukaj

Projekt "Szkoła Wierna Dziedzictwu"

Konkurs w klasie III z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego

     20.02.2020 roku, z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, w klasie III przeprowadzony został konkurs pod hasłem "Polacy nie gęsi i swój język mają, poprawnie mówią, piszą i czytają". Konkurs przebiegał w dwóch etapach. W pierwszym uczniowie pisali dyktando, które zawierało wyrazy z trudnościami ortograficznymi, m. in. "ó - u", "rz- ż", itp.

     Drugi etap, to czytanie fragmentu tekstu, gdzie ocenie podlegała płynność, wyrazistość i odpowiednia intonacja. Uczniowie, którzy zajęli premiowane miejsca otrzymali oceny celujące i drobne upominki. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

     Organizatorki - Lidia Masalska i Grażyna Rogowska