Jasełka

13 grudnia uczniowie naszej szkoły przedstawili jasełka bożonarodzeniowe, tym razem w formie teatru cieni.
Po przedstawieniu odbyło się wspólne kolędowanie i uroczysta kolacja na stołówce.
Bardzo dziękujemy wszystkim aktorom oraz publiczności.🎄🎄🎄

Fitness

Najlepsza reklama zajęć fitness. Zajęcia ruchowe poprowadzi wychowawca zespołu pozalekcyjnego w Ameryce - Krzysztof Małż.

Choinkowe warsztaty

Warsztaty bożonarodzeniowe w grupie 5. Atmosferę Świąt najlepiej poczuć podczas  ozdabiania choinki.

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością

Dnia 3 grudnia z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością
spotkaliśmy się, aby porozmawiać o tym w jaki sposób możemy pomóc im na co dzień.
Dzięki przeprowadzonym doświadczeniom dzieci mogły przekonać się jak trudno poznawać świat,
gdy odbiera się im zmysły. Udowodniliśmy też że osoby z niepełnosprawnościami również mogą osiągnąć sukces.
Na koniec wszyscy zebrani zadeklarowali chęć pomocy osobom niepełnosprawnym.
Zajęcia poprowadzono w ramach zajęć zespołu pozalekcyjnego.

Andrzejki

29 listopada 2018r. odbył się w naszej szkole Wieczór Wróżb Andrzejkowych. Na początku odczytano tekst mówiący o pochodzeniu i znaczeniu Andrzejek. Następnie przy specjalnie przygotowanych dziesięciu stanowiskach, przy których siedziały wróżki,  można było sobie powróżyć. Osoby wróżące dwoiły się i troiły, aby zaspokoić ciekawość wychowanków chcących poznać swoją przyszłość. Można było poznać między innymi:  swój horoskop, magiczną mowę kwiatów, znaczenie kolorów, jaką prawdę powiedzą karty, jakie jest imię ukochanej, ukochanego, co kryje się pod wylosowanym kubkiem. Śmiechom i żartom nie było końca, niektórzy wróżyli sobie po kilka razy. Organizatorkami imprezy były panie: Helena Brzezińska, Ewa Ołtuszewska i Monika Chodorska.

Konkurs jestem Polką/Polakiem

27 listopada 2018 r. w naszej szkole został przeprowadzony konkurs „Jestem Polką, Polakiem”. Był on skierowany do uczniów z klas I – III szkoły podstawowej. Podstawowy cel stanowiło rozbudzanie uczuć patriotycznych u dzieci.

Podczas konkursu uczniowie wykazali się wiedzą dotyczącą legendy o Syrence Warszawskiej, sławnych Polaków, zabytków w Polsce oraz znajomością nazw najwyższych polskich gór i najdłuższych rzek.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Warsztaty plastyczne - gipsówki

Warsztaty plastyczne - malowanie gipsowych odlewów w grupie V.

Koraliki

Kreatywna zabawa, doskonaląca małą motorykę i umiejętność koncentracji u dzieci.

Żywa lekcja historii

1 października odwiedzili nas przedstawiciele Bractwa Rycerskiego Konwent Świętego Piotra z Olsztynka.

Palinocka

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z imprezy pod nazwą PALINOCKA. Impreza zoastała zorganizowana 21 czerwca 2018. Pretekstem do jej organizacji były zwyczaje świętojańskie z okazji rozpoczęcia lata. Poznaliśmy te zwyczaje, obejrzeliśmy teatrzyk kukiełkowy pt. "Kwiat paproci". Nie obyło się bez konkursów, tańców i nagród. Nauczyliśmy się pleść wianki, które potem puściliśmy na jezioro. Niestety, ze względów przeciwpożarowych, nie udało się ognisko, ale bezpieczeństwo jest najważniejsze. Ale kiełbaski pieczone zjedliśmy na podwieczorek dzięki Paniom kucharkom.  Dziękujemy Paniom: Aniom, Iwonce, Monice, Ewie, Agnieszce. Uzbrójcie się w cierpliwość zdjęć jest ponad 300, ale warto obejrzeć.

Dzień Dziecka

28 maja 2018r. w Szkole Podstawowej w Ameryce odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Nadrzędnym celem imprezy obok uczczenia święta Dzieci był ogólny rozwój oraz atrakcyjne spędzenie wolnego czasu podczas konkursów z nagrodami i rywalizacji w przeróżnych konkurencjach. Dzięki imprezie aktywizowaliśmy pacjentów w sferze fizycznej, psychicznej i społecznej, realizowanej poprzez usprawnianie motoryki małej i dużej, ćwiczenie koordynacji, rozwój słuchu i sprawności głosowych, rozwijanie wyobraźni, wzmacnianie dyscypliny wewnętrznej, odblokowanie tłumionych emocji, redukowanie poziomu stresu czy negatywnych emocji, budowanie wiary we własne możliwości, rozbudzanie zainteresowań, pokonywanie uczucia samotności i izolacji. Oprócz wymienionych walorów wszyscy świetnie się bawiliśmy podczas zumby, konkursów tanecznych, badmintona, lotek, puszczaliśmy duże bańki mydlane, braliśmy udział w ognisku - piekliśmy kiełbaski, tańczyliśmy belgijkę, odbywały się występy wokalne, braliśmy udział w konkursach zręcznościowych. Tegoroczny Dzień Dziecka na długo pozostanie w naszej pamięci. Pragniemy gorąco podziękować Fundacji Tchibo, dzięki której mogliśmy świetnie się bawić.

Turniej w badmintona

11 maja tego roku Pani Iwonka Michalczyk zorganizowała dla nas turniej w badmintona. Zgłosiło się kilkanaście drużyn dwuosobowych. Rywalizacja była bardzo zacięta. Każda para liczyła na sukces. Pogoda nam sprzyjała, było słonecznie i bezwietrznie. Niestety wygrać mogła tylko jedna drużyna i ona otrzymała cenne nagrody. Pozostali uczestnicy otrzymali drobne upominki. Pamiętajcie sport to zdrowie ! Dziękujemy Pani Iwonce.

Upominek dla Mamy

Mamo, w dniu Twojego Święta...

Składamy najserdeczniejsze życzenia Wszystkim Mamom i prezentujemy upominki, własnoręcznie wykonane przez wychowanków SP w Ameryce.

Kartka dla Powstańca

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Ameryce pod opieką wychowawcy zespołu pozalekcyjnego Pani Ewy Ołtuszewskiej, wykonywały patriotyczne prace, wyrażając w ten sposób wdzięczność za heroizm i bohaterską postawę Powstańców. Kartki wykonane metodą cardmakingu stanowią życzenia urodzinowe dla osób biorących udział w Powstaniu Warszawskim.