Amerykański Dzień Dziecka

1 czerwca świętowaliśmy Dzień Dziecka. Dzieci rywalizowały w konkurencjach sportowych, brały udział w warsztatach plastycznych, słuchały koncertu oraz miały możliwość pośpiewać z Pauliną Podębską. Odbyło się też ognisko z kiełbaskami, energetyczna belgijka oraz zumba poprowadzona przez trenerkę Martę Nagadowską.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za świetną zabawę i wspaniałą organizację
Gorąco dziękujemy Paulinie Podębskiej i Fundacji "Mam Marzenie" reprezentowanej przez Przemka Kubiaka za oprawę muzyczną Dnia Dziecka oraz nagrody.

Maskotki

Zajęcia z szycia maskotek i robienia wianków przeprowadzone przez wychowawców Szkoły Podstawowej w Ameryce.

Zajęcia z masą solna i ciastoliną

Kreatywne zajęcia z masą solną i ciastoliną, które rozwijają precyzję prostych ruchów dłoni i palców,  zapewniają doświadczanie zmysłowe, wymagają koncentracji oraz dają możliwość wyzwalania emocji.

Nasz las

Las nadleśnictwa Jagiełek w którym zlokalizowany jest Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny w Ameryce oraz Szkoła Podstawowa to 11 tys. hektarów lasów. Głównie są to lasy iglaste o znakomitym mikroklimacie z czego jak widać korzystamy :)

Dzień wiosny

Już wiosna! Dni stają się coraz dłuższe. Wszystkie organizmy zwiększają swoją aktywność po zimowym uśpieniu.Cieszymy się i my. Z tej okazji uczniowie klasy 3 wraz z wychowawczynią - Grażyna Rogowską zorganizowali przedstawienie pt.,, Wiosna w Ameryce ".
Z niecierpliwością wyczekujemy tych cieplejszych, słonecznych dni.

Pierwszy dzień wiosny, nasi uczniowie spędzali również podczas zajęć manualnych na świeżym powietrzu.

Zajęcia ruchowe przy muzyce

W niedzielne popołudnie, 17.03.2019r. wspólnie z DJ Zbychem w ramach współpracy z Fundacją Mam Marzenie, którą reprezentował Przemysław Kubiak, w Szkole Podstawowej przy Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym w Ameryce zorganizowaliśmy pacjentom zajęcia ruchowe przy muzyce. Dzieci mogły wziąć udział w konkursach, posłuchać muzyki oraz uczestniczyć we wspólnej zabawie i tańcach. W niemal dwugodzinnej zabawie udział wzięli nie tylko pacjenci i uczniowie ale i rodzice.
Serdecznie dziękujemy Fundacji Mam Marzenie oraz DJ Zbychowi za wspaniałą rozrywkę.

I turniej gry w szachy i warcaby

"TURNIEJ SZACHOWY I WARCABOWY O PUCHAR MISS WARMII I MAZUR KAROLINY WASILEWSKIEJ POD PATRONATEM FUNDACJI MAM MARZENIE
W środowe popołudnie (27.03.2019) w Szkole Podstawowej przy Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci w Ameryce został rozegrany turniej szachowy i warcabowy o puchar Miss Warmii i Mazur Karoliny Wasilewskiej, która osobiście ufundowała dla zwycięzców puchary oraz nagrody. Sędziowali : Kamil Kaczyński – szachy, Roman Kazimierczak- warcaby. Ogółem w turnieju wzięło udział 34 dzieci-pacjentów tejże placówki. Poza głównymi nagrodami dla zwycięzców, nagrodzony został również najmłodszy uczestnik turnieju (6,5 roku chłopiec), a wszyscy uczestnicy otrzymali również drobne upominki od Fundacji Mam Marzenie. Poza tym każdy chętny mógł zrobić sobie zdjęcie z Miss Warmii i Mazur Karoliną Wasilewską, a nawet przymierzyć koronę.
Jako wolontariusz Fundacji Mam Marzenie pragnę podziękować Karolinie, Kamilowi oraz Panu Romanowi za pomoc, całej trójki nie musiałem długo namawiać, rzuciłem tylko hasło i wszyscy bardzo chętnie się zgodzili i wyrazili chęć udziału i pomocy. Wielkie Dzięki"

Przemysław Kubiak – wolontariusz FMM

Bohateron - podziękowania

Jest nam niezmiernie miło podzielić się z Państwem podziękowaniami jakie otrzymaliśmy za udział w akcji "Kartka dla Powstańca".

Zajęcia ruchowe z elementami bajkoterapii

W niedzielne popołudnie (03.03.2019r.) wspólnie z Anną Brędowską w ramach współpracy z Fundacją „Mam Marzenie” reprezentowaną przez Przemysława Kubiaka, małym pacjentom zorganizowane zostały zajęcia ruchowe z elementami bajkoterapii. Dzieci mogły posłuchać książki Anny Brędowskiej –„Muminkowe przygody w bieli i czerwieni”, oraz uczestniczyć we wspólnej zabawie i tańcach. Przez prawie dwie godziny dobrze bawiły się nie tylko dzieci, ale i ich rodzice, którzy dołączyli się do zabawy.

Na pewno nie była to ostatnia wspólna zabawa.

Dziękujemy serdecznie Fundacji "Mam Marzenie", Anie Brędowskiej i Przemysławowi Kubiakowi

Ferie 2019. Warsztaty Kulinarne

Ferie to wspaniały czas by wypróbować nowe przepisy.  Dlaczego nie osłodzić sobie życia własnymi wypiekami. A, że przy okazji, to fajna zabawa i lekcja, z której wiedzę i umiejętności można zabrać do domu, chętnych do robienia i pieczenia nie brakowało ! Babeczki marchewkowe w wersji amerykańskiej.

Ferie 2019 Dzień Babci i Dziadka

Z okazji Dnia Babci i Dziadka zorganizowano w Ameryce warsztaty plastyczne. Przygotowane prace posłużą jako upominki dla Babć i Dziadków naszych wychowanków. Warsztaty również odbywały się na zajęciach w „Hotelu”. Dzieci wykonywały: kartki, laurki, obrazki, kwiatki i inne upominki dla Babć i Dziadków.

Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta życzymy zdrowia i 100 lat życia albo i więcej !!!!!!

Ferie 2019. Na początek disco!

21 stycznia 2019, tradycyjnie, rozpoczęliśmy ferie zimowe w naszej szkole - dyskoteką. Wszyscy świetnie się bawiliśmy. Co prawda nie do białego rana, ale dzięki wychowawcom: Pani Iwonie, Pani Monice i Panu Krzyśkowi zabawa była przednia.

Jasełka

13 grudnia uczniowie naszej szkoły przedstawili jasełka bożonarodzeniowe, tym razem w formie teatru cieni.
Po przedstawieniu odbyło się wspólne kolędowanie i uroczysta kolacja na stołówce.
Bardzo dziękujemy wszystkim aktorom oraz publiczności.🎄🎄🎄

Fitness

Najlepsza reklama zajęć fitness. Zajęcia ruchowe poprowadzi wychowawca zespołu pozalekcyjnego w Ameryce - Krzysztof Małż.