Zajęcia ruchowe z elementami bajkoterapii

W niedzielne popołudnie (03.03.2019r.) wspólnie z Anną Brędowską w ramach współpracy z Fundacją „Mam Marzenie” reprezentowaną przez Przemysława Kubiaka, małym pacjentom zorganizowane zostały zajęcia ruchowe z elementami bajkoterapii. Dzieci mogły posłuchać książki Anny Brędowskiej –„Muminkowe przygody w bieli i czerwieni”, oraz uczestniczyć we wspólnej zabawie i tańcach. Przez prawie dwie godziny dobrze bawiły się nie tylko dzieci, ale i ich rodzice, którzy dołączyli się do zabawy.

Na pewno nie była to ostatnia wspólna zabawa.

Dziękujemy serdecznie Fundacji "Mam Marzenie", Anie Brędowskiej i Przemysławowi Kubiakowi

Ferie 2019. Warsztaty Kulinarne

Ferie to wspaniały czas by wypróbować nowe przepisy.  Dlaczego nie osłodzić sobie życia własnymi wypiekami. A, że przy okazji, to fajna zabawa i lekcja, z której wiedzę i umiejętności można zabrać do domu, chętnych do robienia i pieczenia nie brakowało ! Babeczki marchewkowe w wersji amerykańskiej.

Ferie 2019 Dzień Babci i Dziadka

Z okazji Dnia Babci i Dziadka zorganizowano w Ameryce warsztaty plastyczne. Przygotowane prace posłużą jako upominki dla Babć i Dziadków naszych wychowanków. Warsztaty również odbywały się na zajęciach w „Hotelu”. Dzieci wykonywały: kartki, laurki, obrazki, kwiatki i inne upominki dla Babć i Dziadków.

Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta życzymy zdrowia i 100 lat życia albo i więcej !!!!!!

Ferie 2019. Na początek disco!

21 stycznia 2019, tradycyjnie, rozpoczęliśmy ferie zimowe w naszej szkole - dyskoteką. Wszyscy świetnie się bawiliśmy. Co prawda nie do białego rana, ale dzięki wychowawcom: Pani Iwonie, Pani Monice i Panu Krzyśkowi zabawa była przednia.

Jasełka

13 grudnia uczniowie naszej szkoły przedstawili jasełka bożonarodzeniowe, tym razem w formie teatru cieni.
Po przedstawieniu odbyło się wspólne kolędowanie i uroczysta kolacja na stołówce.
Bardzo dziękujemy wszystkim aktorom oraz publiczności.🎄🎄🎄

Fitness

Najlepsza reklama zajęć fitness. Zajęcia ruchowe poprowadzi wychowawca zespołu pozalekcyjnego w Ameryce - Krzysztof Małż.

Choinkowe warsztaty

Warsztaty bożonarodzeniowe w grupie 5. Atmosferę Świąt najlepiej poczuć podczas  ozdabiania choinki.

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością

Dnia 3 grudnia z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością
spotkaliśmy się, aby porozmawiać o tym w jaki sposób możemy pomóc im na co dzień.
Dzięki przeprowadzonym doświadczeniom dzieci mogły przekonać się jak trudno poznawać świat,
gdy odbiera się im zmysły. Udowodniliśmy też że osoby z niepełnosprawnościami również mogą osiągnąć sukces.
Na koniec wszyscy zebrani zadeklarowali chęć pomocy osobom niepełnosprawnym.
Zajęcia poprowadzono w ramach zajęć zespołu pozalekcyjnego.

Andrzejki

29 listopada 2018r. odbył się w naszej szkole Wieczór Wróżb Andrzejkowych. Na początku odczytano tekst mówiący o pochodzeniu i znaczeniu Andrzejek. Następnie przy specjalnie przygotowanych dziesięciu stanowiskach, przy których siedziały wróżki,  można było sobie powróżyć. Osoby wróżące dwoiły się i troiły, aby zaspokoić ciekawość wychowanków chcących poznać swoją przyszłość. Można było poznać między innymi:  swój horoskop, magiczną mowę kwiatów, znaczenie kolorów, jaką prawdę powiedzą karty, jakie jest imię ukochanej, ukochanego, co kryje się pod wylosowanym kubkiem. Śmiechom i żartom nie było końca, niektórzy wróżyli sobie po kilka razy. Organizatorkami imprezy były panie: Helena Brzezińska, Ewa Ołtuszewska i Monika Chodorska.

Konkurs jestem Polką/Polakiem

27 listopada 2018 r. w naszej szkole został przeprowadzony konkurs „Jestem Polką, Polakiem”. Był on skierowany do uczniów z klas I – III szkoły podstawowej. Podstawowy cel stanowiło rozbudzanie uczuć patriotycznych u dzieci.

Podczas konkursu uczniowie wykazali się wiedzą dotyczącą legendy o Syrence Warszawskiej, sławnych Polaków, zabytków w Polsce oraz znajomością nazw najwyższych polskich gór i najdłuższych rzek.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Dzień Dziecka

28 maja 2018r. w Szkole Podstawowej w Ameryce odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Nadrzędnym celem imprezy obok uczczenia święta Dzieci był ogólny rozwój oraz atrakcyjne spędzenie wolnego czasu podczas konkursów z nagrodami i rywalizacji w przeróżnych konkurencjach. Dzięki imprezie aktywizowaliśmy pacjentów w sferze fizycznej, psychicznej i społecznej, realizowanej poprzez usprawnianie motoryki małej i dużej, ćwiczenie koordynacji, rozwój słuchu i sprawności głosowych, rozwijanie wyobraźni, wzmacnianie dyscypliny wewnętrznej, odblokowanie tłumionych emocji, redukowanie poziomu stresu czy negatywnych emocji, budowanie wiary we własne możliwości, rozbudzanie zainteresowań, pokonywanie uczucia samotności i izolacji. Oprócz wymienionych walorów wszyscy świetnie się bawiliśmy podczas zumby, konkursów tanecznych, badmintona, lotek, puszczaliśmy duże bańki mydlane, braliśmy udział w ognisku - piekliśmy kiełbaski, tańczyliśmy belgijkę, odbywały się występy wokalne, braliśmy udział w konkursach zręcznościowych. Tegoroczny Dzień Dziecka na długo pozostanie w naszej pamięci. Pragniemy gorąco podziękować Fundacji Tchibo, dzięki której mogliśmy świetnie się bawić.

Warsztaty plastyczne - gipsówki

Warsztaty plastyczne - malowanie gipsowych odlewów w grupie V.

Koraliki

Kreatywna zabawa, doskonaląca małą motorykę i umiejętność koncentracji u dzieci.

Żywa lekcja historii

1 października odwiedzili nas przedstawiciele Bractwa Rycerskiego Konwent Świętego Piotra z Olsztynka.