Kolorowanki terapeutyczne

Dzięki kolorowankom terapeutycznym ćwiczymy uwagę, koncentrację, precyzję i cierpliwość. Utrwalamy prawidłowy chwyt narzędzia pisarskiego, rozwijamy motorykę małą, koordynację ręka - oko. Oprócz powyższych zalet kolorowanie pozwala nam się wyciszyć. Zajęcie to nie wymaga od nas umiejętności plastycznych, nie ma zasad wypełniania kolorowanek, ale nie znaczy to, że nie rozwija kreatywności. Kolory i sposób kolorowania zależą wyłącznie od kolorującego. Pokolorowanie obrazka pokazuje dzieciom, że mają moc sprawczą, przez co dodatnio wpływa na ich samoocenę i podnosi wiarę w siebie.

Duże kolorowanki to wspaniały pomysł na wspólne spędzanie czasu, zachęcamy do kolorowania całymi rodzinami. Relaksujcie się wspólnie. Kolorowanki bawią nie tylko dzieci, ale i dorosłych.