Jasełka

Jasełka w szpitalu rehabilitacyjnym dla dzieci w Ameryce zaczęły się bardzo ciekawie. Najpierw zaczął się bardzo interesujący występ, pełen wrażeń, kilka dziewcząt z różnych grup zaśpiewało parę wesołych kolęd oraz zagrało je na instrumentach muzycznych, do których większość się przyłączyła. Na tym występie czułyśmy się bardzo podekscytowane i wesołe. Przedstawienie zakończyło się miłą przemową pani Dyrektor Naszej Szkoły. Wszyscy widzowie byli bardzo weseli i z niechęcią wychodzili z sali, żegnając się z aktorami. Występ był bardzo interesujący, ciekawy i wesoły.

Julia Wieliczko, Urszula Politowska, Maja Maliszewska

Wszystko zaczęło się od długich przygotowań, został utworzony chórek, ćwiczyliśmy śpiewanie kolęd, było dużo prób do występu. Gdy już nadszedł czas przedstawienia, wszyscy zaczęli przygotować się do odegrania sceny, która miała miejsce w Betlejem, był  to bardzo stresujący czas dla aktorów, ale też dla każdego z nas. Kiedy przyszedł czas na Jasełka każdy był zaciekawiony odkrywanymi scenami przez pacjentów szpitala. Kolejną atrakcją wieczoru było wspólne kolędowanie, ze wszystkimi, którzy byli na sali. Po  tym pięknie spędzonym czasie poszliśmy na Wigilijną kolację, a tam, czekały na nas pyszne potrawy, owoce oraz ciasta. W świątecznej atmosferze miło spędziliśmy wieczór i udaliśmy się do swoich pokojów. Naszym zdaniem był to bardzo dobrze przygotowany wieczór przez pana Henryka i nie tylko. Wszyscy Spędziliśmy wspólnie czas, w którym mogliśmy przeżywać okres Bożego Narodzenia razem.

Patrycja Chmielewska, Wiktoria Konopka, Agata Dąbrowska

Wigilia i Jasełka w Ameryce. 11 grudnia 2019r.

Do tego cudownego  dnia każdy przygotował się najlepiej jak potrafił. Aktorzy oraz piosenkarze ćwiczyli swoje role i śpiewali kolędy. Po wielu próbach przedstawienie zostało dopięte na ostatni guzik. Po południu wszyscy pacjenci, nauczyciele oraz pracownicy szpitala zebrali się na sali gimnastycznej. Spotkanie rozpoczęliśmy przepięknymi Jasełkami przygotowanymi przez pacjentów. Rewelacyjnie ozdobiona sala idealnie wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój. W przerwach między aktami, czas umilały nam osoby grające na skrzypcach, wiolonczeli oraz flecie. Po przedstawieniu odbyło się wspólne kolędowanie oraz piękne przemówienia pani Dyrektor Szkoły oraz  Księdza Proboszcza i pana Henryka. Następnie wszyscy udali się do stołówki, w której zjedliśmy wspólnie wigilijny posiłek oraz podzieliliśmy się opłatkiem.Taki piękny wieczór zapamiętamy do końca życia. Wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę do tego wydarzenia, bardzo dziękujemy i życzymy wesołych świąt spędzonych w rodzinnym gronie .

Natalia Dominiak, Zuzia Machulska, Karolina Goździewska

bombkaPaulina: "Zgłosiłam się do Jasełek jako narratorka. Dostałam scenariusz występu, aby się z nim zapoznać. Na początku próby odbywały się bardzo mozolnie, gdyż aktorzy dopiero lepiej zapoznawali się z tekstem i z ich rolami. Z każdą próbą szło nam coraz lepiej. Przed przedstawieniem panował wielki stres. Razem z dziewczynami zaśpiewaliśmy dla odprężenia. W czasie przedstawienia pogubiłam się, gdyż ominięto mnie. Próby do chórku odbywały się po południu na grupach. Razem z dziewczynami – Patrycją, Nadią i Zuzią - z pomocą pana Heńka wybrałyśmy 4 piosenki. Na próbach szło nam naprawdę dobrze.  Wygłupiałyśmy się i śmiałyśmy. Gdy występowaliśmy dało się czuć napięcie w powietrzu jednak udało nam się zaśpiewać wszystkie piosenki bezbłędnie. Na występie byłam bardzo szczęśliwa, że mogłam być jego częścią.”

Patrycja: “Pan Heniek podczas śpiewania grupowego karaoke wybrał cztery dziewczyny, które najładniej śpiewały, były to Nadia, Zuzia, Paulina oraz ja. Podczas prób nie czułam się pewnie, wręcz bałam się, że to się nie uda. Jednak po rozmowach z koleżankami z chórku zmieniłam nastawienie do tego występu. Na kolejnych próbach szło nam coraz lepiej. Przed występem nie odczuwałam stresu i moim zdaniem wyszło super”

Małgosia: “Nie brałam udziału w żadnym występie, lecz mogę wypowiedzieć się na ich temat z perspektywy widza. Przedstawienie było bardzo fajne. W Jasełkach najbardziej podobał mi się występ wiolonczelistki, a w drugiej części, gdy Marysia Gawrych gra na skrzypcach. Świetny był również występ dziewcząt chórku, który miał niesamowite głosy i wpasowały się w świąteczne piosenki.”

Patrycja Mysiakowska, Małgosia Słabęcka oraz Paulina Giedz