Dzień Dziecka

28 maja 2018r. w Szkole Podstawowej w Ameryce odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Nadrzędnym celem imprezy obok uczczenia święta Dzieci był ogólny rozwój oraz atrakcyjne spędzenie wolnego czasu podczas konkursów z nagrodami i rywalizacji w przeróżnych konkurencjach. Dzięki imprezie aktywizowaliśmy pacjentów w sferze fizycznej, psychicznej i społecznej, realizowanej poprzez usprawnianie motoryki małej i dużej, ćwiczenie koordynacji, rozwój słuchu i sprawności głosowych, rozwijanie wyobraźni, wzmacnianie dyscypliny wewnętrznej, odblokowanie tłumionych emocji, redukowanie poziomu stresu czy negatywnych emocji, budowanie wiary we własne możliwości, rozbudzanie zainteresowań, pokonywanie uczucia samotności i izolacji. Oprócz wymienionych walorów wszyscy świetnie się bawiliśmy podczas zumby, konkursów tanecznych, badmintona, lotek, puszczaliśmy duże bańki mydlane, braliśmy udział w ognisku - piekliśmy kiełbaski, tańczyliśmy belgijkę, odbywały się występy wokalne, braliśmy udział w konkursach zręcznościowych. Tegoroczny Dzień Dziecka na długo pozostanie w naszej pamięci. Pragniemy gorąco podziękować Fundacji Tchibo, dzięki której mogliśmy świetnie się bawić.