Ta strona używa plików cookies.
Polityka Cookies    Dowiedz się więcej    Bezpieczeństwo w sieci AKCEPTUJĘ

Szkoła Podstawowa

PRZY WOJEWÓDZKIM SZPITALU REHABILITACYJNYM DLA DZIECI W AMERYCE

Wakacje 2020

          Dyrektor Szkoły informuje, że w związku ze wznowieniem zajęć dydakycznych i wychowawczych od dnia 25 maja 2020 roku, w formie i zakresie (o kórych mowa w przepisach szczególnych MEN), wydał zarządzenie Nr 3/2020, którego załącznikiem są: "Zasady zapobiegania rozprzestrzeniania się zakażeń szczególnie niebezpiecznych i wysoce zakaźnych koronawirus covid-19". Każdy pracownik szkoły zobowiązany jest do zapoznania się z nimi. Aby się z nimi zapoznać kliknij poniższy link.

 Zasady i procedury przeciwepidemiczne w SP w Ameryce

Zasady i procedury w wersji dla najmłodszych.

Rozpoczęły się wakacje. Mam nadzieję, że będę cieplę, słoneczne i bezpieczne. Dlatego bardzo Was wszystkich proszę pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa i przeciwepidemicznych, bo epidemia trwa. Niestety!!! My Wasi ukochani wycowawcy ze swojej strony postaramy się, w miarę możliwości zagospodoarować Wasz wolny czas. Ale czy nie będziecie się nudzić zależy tylko od Was. Miłych Wakacji !!!! Poniżej relacje z tego co robimy.

REDAKCJA

 

Trening Główki-łamigłówki

Trening Główki-łamigłówki !

Coż wakacje zbliżają się ku końcowi. Niestety. A tak było fajnie. Po długiej nieobecności czas wrócić do szkoły. Zanim jednak to nastąpi na zajęciach popołudniowych trenowaliśmy nasze umysły. Wychowawcy zaproponowali nam popołudnie rozwiązywania łamigłówek. Było, między innymi, sudoku, wykreślanki, krzyżówki oraz konstrukcje przestrzenne. W myśl zasady, że myślenie nie boli, zebrała nas się liczna grupa chętnych do zmierzenia się z zadaniami. Nawet nie zauważyliśmy jak szybko minął czas. Taki trening mózgu przed rozpoczęciem nauki to fajna sprawa serdecznie dziękujemy i polecamy. Co prawda na zdjęciach nie widać naszego wysiłku i wylanego potu, ale zachęcamy do obejrzenia. 

opracował: HD

W rytmie serca

W RYTMIE SERCA – SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

W ramach programu " W rytmie zdrowia " na oddziale pobytu dziennego przez trzy kolejne dni odbył się kurs z udzielania pierwszej pomocy dla  dzieci, który poprowadziła pani Ilona Rybska. Uczestnicy kursu mogli w sposób praktyczny nauczyć się podstawowych czynności ratowniczych oraz resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Po zakończonym kursie młodzi ratownicy mogli się sprawdzić w konkursie z pierwszej pomocy i wykonać kilka praktycznych konkursowych zadań.

informacja: P. Ilonka R.

 

Wakacyjny Raj Artystyczny

WAKACYJNY RAJ ARTYSTYCZNY

W ramach programu Szkoły Promującej Zdrowie dzieci z pobytu dziennego uczestniczyły w warsztatach plastycznych przeprowadzonych przez panią Ilonę Rybską. Tematem przewodnim warsztatów był "Raj artystyczny". Każdy mógł wyszukać  i wybrać dla siebie  ciekawe propozycje artystyczne od szycia maskotek,origami  3D,haftowania diamentowego i wyplatania po wyklejanie ,malowanie farbami figurek gipsowych  . Warsztaty cieszyły się zainteresowaniem.  

Informacja: P. Ilonka R.

 

Wakacyjne Koraliki

KORALIKOWY ZAWRÓT GŁOWY i nie tylko

Przez cały tydzień pani Ilona, pani Renata i pani Ania organizowały warsztaty plastyczne w których każdy chętny miał szansę wziąć się do pracy i wyczarować koralikowe cuda.Pod czujnym okiem pani Ilony i pani Renaty udało nam się stworzyć cały zwierzyniec. Do koloru do wyboru : żabki, jaszczurki, krokodyle, myszki, żółwie, a nawet pszczółki, muszki i ważki. Dzięki pani Ani, która donosiła nam coraz to inne kolorowe materiały mieliśmy jeszcze więcej koralików i więcej pracy. Braliśmy udział w warsztatach origami i papieroplastyce, gdzie dobrych rad udzielały nasze panie. Było ciekawie i kolorowo, a przy tym dużo śmiechu i żartów. Co przedstawiamy na zdjęciach.

Mateusz L. z grupy VI i Julia Ch. z grupy VII

 

Podchody - wakacje 2020

PODCHODY

W naszej szkole trzykrotnie odbyły się podchody zorganizowane przez panią Ilonę i panią Renatę dla wszystkich chętnych. Grupa 2  i grupa 6 przygotowała wyzwania- zadania. Były one skomplikowane i jakże trudne. Zabrakłoby nam czasu ,aby wszystko opisać więc przytoczymy niestety tylko niektóre z nich. Między innymi trzeba było rozkodować szyfry, rozszyfrować zagadki, ułożyć wiersze i piosenki w piekielnie szybkim tempie. Papierem toaletowym obandażować mumię i  biec z tą mumią aż do mety. Mieliśmy za zadanie udzielić pierwszą pomoc lalce, która potrzebowała rehabilitacji. Została ona zabandażowana i przeniesiona przez wytrwałych ratowników na odpowiednio wykonanych noszach. Jednym z bardziej nietypowych zadań było adoptowanie kamieni. Miały one wsparcie i opiekę ze strony poszukiwaczy. Byli oni niczym opiekuńcze mamy. I jeszcze ważna uwaga. Na zakończenie podchodów uczestnicy otrzymali za męczącą wyprawę słodkie nagrody oraz mogli odtańczyć swój taniec zwycięstwa nie zapominając o znalezionym skarbie w postaci kwiatów paproci ukrytych w lesie. Poniżej zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 Relacjonowała dla Was Julia CH. z grupy VII i Mateusz L. z grupy VI

Wakacyjne Warsztaciki - kolejna edycja

Wakacyjne Warsztaciki z Ameryki- cd.

Amerykańskie Warsztaciki to już nasza specjalność. Dzieci bardzo je lubią. Więc korzystamy z każdej okazji, by je organizować. Rozwój manualny dziecka ma ogromne znaczenie dla jego sprawności ogólnej. Dziecko wykonując różnego rodzaju prace, różnymi technikami, rozwija  również swój zmysł artystyczny, poczucie estetyki oraz wyobraźnię. Dlatego są one ważnym elementem procesu terapeutycznego i uzupełnieniem rehabilitacji dzieci w szpitalu.

Poniżej zdjęcia, przesłane przez Panią Anię P. z kolejnej edycji tego typu zajęć. Warto obejrzeć, bo być może czegoś się dodatkowo nauczycie. A, że zbliża się nowy rok szkolny zwróćcie uwagę na organizery szkolne wykonane na zajęciach.

opracował: HD

Lalki Motanki

Lalki - Motanki - zajęcia manualne

Kiedy na boisku trwała walka siatkarzy, dla tych mniej zainteresowanych sportem Pnie: Helenka i Ania P. zorganizowały zajęcia manualne pod nazwą Lalki - Motanki. Najpierw trzeba było z filcu "wyczesać" materiał do zrobienia lalki, ubrać ją w szmatki, a było ich wiele i bardzo piękne), odpowiednio wykończyć i lalka gotowa. Kolejne nasze doświadczenie i umiejętność. Na pewno wykorzystamy je w swojej szkole i domu. Taka lala może być super prezentem dla młodszej siostry na urodziny. Dziękujemy. Zobaczcie sami jakie cudeńka zrobiliśmy.

 

Mistrzostwa Ameryki w siatkówce - 2020

Mistrzostwa Ameryki w siatkówce - 2020

26 lipca Pan Heniek ogłosił, że 28 odbędą się oficjalne mistrzostwa Ameryki w piłce siatkowej - Ameryka 2020. 28 o godzinie 14.00 do tyurnieju zgłosiły się cztery 4-osobowe zespoły. Zespoły były mieszane. drużyny dobierały się według znajomości sympatii i grup. Graliśmy systemem "każdy z każdym", a zatem każda zdrużyn musiała rozegrać trzy mecze. Biorąc pod uwagę, że niektórzy mieli ćwiczenia i trzeba było czekać na cały skład drużyny - Turniej trwał 2 dni. Zwyciężyła drużyna, która zdobył najwięcej punktów. Zdjęcia laureatów i uczestników poniżej. Każda drużyna otrzymała nagrody, dyplomy (co ciekawe ze swoim zdjęciem-które przygotował p. Heniek). Rywalizacja od początku do końca była bardzo zacięta. mecze wyrównane, a poziom  bardzo wysoki. Zwycięzyła drużyna Stacha. Dziękujemy organizatorom i Panu Heńkowi.

 

I II    III  

 

                              I - MIEJSCE                                           II - MIEJSCE                                                  III - MIEJSCE

 

Turniej Grup

Turniej Grup - 24  lipca

turniej grup 73
24 lipca
tego roku Panie: Ania P., Monika i Agata zorganizowały Turniej Grup. Zabawa polegała na udziale w turnieju pięcioosobowych zespołów z grup. Konkurencje były bardzo zabawne. Napełnianie na wyścigi butelki kieliszkiem od leków. Gra kocem w balona - ciekawe ? Zobaczycie na zdjęciach przeglądając poniższą galerię. Na zakończenie wszystkie drużyny otrzymały drobne nagrody, a zwycięzcy otrzymali dyplomy i medale. Zabawa była świetna dziękujemy.

Wakacje 2020-Decoupage

Warsztaciki z Ameryki-Decoupagedecuapage

 

W ramach organizowania nam czsu wolnego w wakacje i zapoznawania nas z różnymi technikami prac plastycznych i nie tylko, Pani Helenka 23. 07. 20 r. zaproponowała nam wykonanie wazoników techniką decoupage. Decoupage to technika ozdabiania odpowiednio przygotowanej powierzchni wzorami z cienkiego papieru.  W tym celu najczęściej wykorzystuje się zwykłe serwetki. Ta bardzo uniwersalna technika pozwala na ozdabianie produktów wykonanych z różnego tworzywa – drewna, szkła, metalu, ceramiki czy tkanin. Wystarczy do tego buteleczka np. po soku, kolorowe serwetki, klej, farby lakier (W podstawowym wyposażeniu nie może zabraknąć serwetek z ciekawymi motywami, kleju do decoupage’u, lakieru do drewna, farby akrylowej w jasnym kolorze oraz płaskich pędzelków z syntetycznego włosia.). I ..... ogromna wyobraźnia twórcy, a powstaną piekne cudowne rzeczy. W tym przypadku są to flakoniki. Takie cudeńko swietnie nadaje się na prezent dla bliskiej osoby. Prezent tym cenniejszy, że wykonany własnoręcznie i niewielkim kosztem. Dziękujemy Pani Helence, że nas tego nauczyła.

 

 

Wakacje 2020-kartka dla Rodzica

kartka
Kartka Dla Rodzica

 

W ramach Wakacyjnych Warsztacików z Ameryki, wykonywaliśmy kartki dla rodziców. Ale są to kartki nietypowe, bo w formacie 3D. W czasie pandemii, w naszym szpitalu jest zakaz odwiedzin. My tęsknimy za rodzicami, a oni za nami. W związku z tym, aby troszkę złagodzić tę tęsknotę wykonaliśmy dla rodziców te cudeńka. Mamy nadzieję, że się spodobają. Obejrzyjcie galerię poniżej.

informacja: Pani Ania P.

 

Wakacje 2020 - Turniej w Badmintona

kometLurMistrzostwa Ameryki -Badminton

15 i16 lipca 2020 roku od godziny 14 do godziny 18 odbył się turniej gry w badmintona. W grze brało udział 20 osób. Najpierw wszyscy uczestnicy grali w parach. Wygrani przechodzili do następnego etapu. Po wyeliminowaniu niektórych zawodników, pozostali zdobywali punkty poprzez wygrywanie meczów. Dzięki punktom uczestnicy zdobywali miejsca. Wszyscy uczestnicy grali sprawiedliwie i nie oszukiwali. kometdawWśród chłopaków III miejsce zajął Stasiek Chylak, II - Dawid Niciński, I – Kuba Mioduszewski.  Wśród dziewcząt I – Laura Kuchar, II – Zuzia Kosieradzka, III – Agata Chojnacka. A na „deser” był WIELKI FINAŁ – zwycięzca wśród chłopaków Dawid, zmierzył się ze zwyciężczynią – Laurą. I tu górą …… DZIEWCZYNY !!!!! BRAWO. Dziękujemy p. Henkowi i p. Jackowi za organizację turnieju.

Agata Chojnacka, Ewa Kopańska, Patrycja Śniosek

 

Wakacje 2020 - zajęcia manualne

01

ZAJĘCIA MANUALNE – FILCOWE MASKOTKI, PAPIEROWE SZKATUŁKI

Na zajęciach dbamy o wszechstronny rozwój zdolności manualnych naszych wychowanków w przeróżnych formach :). Priorytetem jest możliwość osiągnięcia sukcesu  przez dziecko i wiara we własne możliwosci. Wspieranie rozwoju dziecka poprzez ekspresję w formie papieroplastyki - szkatułki na drobiazgi. 
16 LIPCA, kiedy na boiskach obok toczyła się zawzięta rywalizacja sportowa w turniejach badmintona i siatkówki, zorganizowanych przez panów Heńka i Jacka, Panie Ewa, Monika i Marta zaproponowały nam spokojniejsze zajęcia. Szycie maskotek z filcu. Jest to, wbrew pozorom, niełatwe zadanie. 

02Dzięki przygotowanym szablonom – powstały z naszych rąk serduszka, zwierzątka w różnych kolorach i kształtach. Nie jedno z nas miało z tym kłopot, co niektórzy po raz pierwszy trzymali w ręku igłę. Ale udało się.Ale to nie koniec. Pani Agnieszka i Pani Ania P. zafundowały nam wykonywanie szkatułek z papieru. Z Przygotowanych materiałów powstały cudeńka, w których będziemy skrywać nasze największe skarby. Praca wymagała od nas koncentracji i uwagi oraz precyzji i dokładności. To dobry trening przed powrotem do szkoły. Kolory i ozdobniki szkatułek to tylko kwestia naszej wyobraźni. Kiedy pytaliśmy Panie czy „ładna jest moja praca”. Pani Agnieszka odpowiadała „To Tobie ma się podobać”. To ogromna satysfakcja mieć pamiątkę z Ameryki, którą się samemu zrobiło. 

 

Wakacje 2020 - Memory, Kości

kości

Mistrzostwa Ameryki w grze w "Kości-Generał". 

Turniej w "Memory"memory

 

    14 lipca ciepłe letnie popołudnie. W związku z tym wszystkie grupy wybyły na plac. Oczywiście nasi wychowawcy zadbali o to byśmy się nie nudzili. Pani Ania P. zaproponowała nam turniej w "Memory", a Pan Heniek i Pan Jacek mistrzostwa w grze w "Kości-Genrał". Obie zabawy wymagały intensywnego myślenia z naszej strony. Ale nam wcale to nie przeszkadzało i dlatego w obu turniejach wzięliśmy liczny udział. Zabawa była przednia. Skutecznie ćwiczyliśmy pamięć i umiejętność strategicznego myślenia. A przy tym było dużo śmiechu i zabawy, nie zabrakło także emocji.

W kości, wyobraźcie sobie, wygrała 8 letnia Nikola Ś., która grała poraz pierwszy. Uzyskała historyczny wynik, który jeszcze nikomu się nie zdarzył od początku wakacji, mimo że gramy często - 322 punkty na 381 możliwych, To się nazywa mieć szczęście. Drugie miejsce zajęła Natalia K., zwana przy kościach "Czarownicą", bo czaruje te kości i zawsze wypada jej to co chce. Trzecie miejsce zajęła Ala W. z "Krainy Kurzętnika", która najlepiej opracowała strategię gry. Pozostali muszą jeszcze trochę potrenować, ale to kwestia czasu. Poniżej zdjęcia z obu konkursów.

 

Wakacje 2020-Turniej Tenisa

Mistrzostwa Ameryki w tenisie stołowym.

     9 lipca pan Heniek i Pan Jacek zorganizowali nam turniej tenisa stołowego. Sport bezpieczny i niekontaktowy. Chętnych było wielu. Rozgrywki zaczęły się po podwieczorku, a finały odbyły się po kolacji.

tenis  Poziom był baaaaardzo wyskoki niech świadczy o tym duże zainteresowanioe publiczności. Co niektórzy byli tak zafascynowani poziomem, że nie byli w stanie na to patrzeć. Zwyciężył Kuba S.,drugie miejsce zajął Antoś Sz., trzecie, jedna z dwóch pań, starujących w mistrzostwach Julia J.

 

 

 

Oczywiście wszystkim gratulujemy udziału w turnieju !!! Poniżej wszystkie zdjęcia z turnieju.

Wakacje 2020 - Myślenie nie boli !

Myślenie nie boli !!!

tangramyWiemy, że są wakacje.! Ale nawet wakacje nie zwalniają nas z logicznego myślenia. Zatem dla treningu zorganizowaliśmy konkurs układania tangramów. Co to jest?! Obejrzyjcie poniższe zdjąecia, a wszystko będzie jasne jak .... układanie tangramów !!!

Wakacje 2020 - Papieroplastyka

papierPaieroplastyka! Notatniki !

Papierowe warsztaciki to zajęcia, na których poznaliśmy różne techniki papieroplastyki.Mają one na celu rozwijanie sprawności manualnych oraz poczucia estetyki na warsztatach plastycznych w Szkole Podstawowej w Ameryce. Tym razem wykonywaliśmy notatniki (ale nie tylko), w których będziemy zapisywać (miejmy nadzieję) miłe wspomnienia z Ameryki.Zajęcia przygotowały i prowadziły Panie: Agnieszka i Ania P.