Madagaskar, wyspa gorąca

,,Madagaskar, wyspa gorąca " - taki był tytuł konkursu plastycznego zorganizowanego dla klas 1-3. Zainspirowani spotkaniem z misjonarzem świeckim, Panem Danielem Kasprowiczem postanowiliśmy odtworzyć klimat tej wyspy w postaci prac plastycznych.
Korzystając z książki "Mapy - Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturze świata" autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich dostępnych w Bajkowozie bez trudu mogliśmy odszukać tą egzotyczną wyspę. Uruchomiliśmy swoją wyobraźnię i powstały w ten sposób pracę plastyczne.
Bajkowozy pochodzą z Projektu Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka realizowanego przez Fundację Serdecznik Fundacja dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Lokomotywa

14 lutego gościliśmy uczniów Zespołu Szkolno - Wychowawczego z Waplewa wraz z rodzicami i nauczycielami.

Serdecznie dziękujemy za inscenizację wiersza J. Tuwima pt:"Lokomotywa".
Gratulujemy wspaniałych aktorów i choreografii.

W ramach podziękowania za przedstawienie "Lokomotywa" zorganizowaliśmy dla uczniów ZSP z Waplewa i ich opiekunów walentynkowe warsztaty plastyczne.

Wielkanoc 2020

wielk JB

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składam najserdeczniejsze życzenia ciepła, spokoju i nadziei. Niech ten radosny, świąteczny czas Zmartwychwstania Pańskiego będzie wolny od trosk i zmartwień. Niech będzie to czas spokoju, wiary w lepsze jutro i refleksji, która pozwoli dostrzec wyjątkowość i radość dnia codziennego.

Marzenna Fedorowicz - Dyrektor Szkoły

Międzynarodowy Dzień Rodziny

Święto to ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 20 września 1993 roku obchodzimy 15 maja. Ma na celu pogłębienie świadomości społeczeństwa, rządów na temat znaczenia rodziny i jej problemów we współczesnym świecie. Kliknij poniższy link, a dowiesz się więcej. Przy tej okazji proponuję również link do rodzinnych gier interaktywnych.

Pozdrawiam Jagoda Lubowiecka

Międzynarodowy Dzień Rodziny świętujemy z najbliższymi

GRY DLA CAŁEJ RODZINY

Tablica multimedialna

Rozwijanie kompetencji matematycznych i cyfrowych

Życzenia Dla Pracowników Szpitala

kolorowe tulipany1

Z OKAZJI DNIA SŁUŻBY ZDROWIA WSZYSTKIM PRACOWNIKOM

WOJEWÓDZKIEGO SZPITALA REHABILITACYJNEGO DLA DZIECI W AMERYCE SKŁADAMY NAJGORĘTSZE ŻYCZENIA SUKCESÓW W PRACY I ŻYCIU OSOBISTYM, SIŁY I WYTRWAŁOŚCI ORAZ ZDROWIA I OPTYMIZMU NA KAŻDY DZIEŃ. LICZYMY, ŻE JUŻ WKRÓTCE Z RADOŚCIĄ SPOTKAMY SIĘ W MURACH NASZEGO SZPITALA

DYREKTOR, RADA PEDAGOGICZNA I PRACOWNICY SZKOŁY PODSTAWOWEJ

W poszukiwaniu zimy w Ameryce

Konkurs Fotograficzny "W poszukiwaniu zimy w Ameryce".

Zdjęcia wykonali wychowankowie grupy 5 na trasie - Ścieżki przyrodniczej im. Polskiego Towarzystwa Leśnego zlokalizowanej w Nadleśnictwie Jagiełek.

Niespodzianka od Fundacji Mam Marzenie

Serdecznie dziękujemy Fundacji "Mam Marzenie" za przekazane Szkole przyszpitalnej w Ameryce materiały plastyczne, pluszaki i gry.

I Ty możesz pomóc Fundacji Mam Marzenie i jej podopiecznym, przekazując 1% swojego podatku dochodowego – nr KRS Fundacji: 0000 17 71 37

Warsztaciki z Ameryki

W ramach realizacji Szkolnego Programu Terapeutycznego w naszej szkole są organizowane Warsztaciki z Ameryki na które serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci.

Agnieszka Przybyłek, Jagoda Lubowiecka, Jacek Ciesielski

Poniżej przedstawiamy efekty naszych działań

Konkurs plastyczny z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka

Konkurs Dzień Babci i Dziadka

Babć jest wiele na całym świecie. Różnią się charakterem i sposobem życia. Są Babcie Krawcowe, Babcie Bajarki, Babcie Podróżniczki, Nowoczesne, Zapominalskie i Złote Rączki. Jedno je łączy . Najbardziej na świecie kochają swoje wnuczęta. Konkurs plastyczny ,,Babcia i Dziadek" rozstrzygnięty. Oto zwycięzcy:

Jasełka

8cXwAfC611 grudnia w Szkole Podstawowej przy Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci w Ameryce odbyły się jasełka i wspólne kolędowanie, oraz uroczysta kolacja.

Przygotowaniem jasełek zajęły się Panie Ania Polkowska i Ania Fetlińska. Koncert kolęd przygotowali: Pani Jagoda Lubowiecka i Pan Henryk Domian oraz Pan Jacek Ciesielski. Serdecznie dziękujemy: aktorom, muzykom, ekipie od scenografii za stworzenie wspaniałej świątecznej atmosfery oraz widzom za wspólnie kolędowanie.Jasełka nie odniosłyby takiego sukcesu gdyby nie współpraca całego grona pedagogicznego, za co serdecznie dziękujemy.  A oto nasze wrażenia:

Czytaj więcej: Jasełka

Dr Clown w Ameryce

Fundacja "Dr Clown" w Ameryce

Byli z nami: MONIKA ANDRZEJEWSKA, MARIUSZ HOŚCIŁOWICZ, JULIA OBRĘBSKA, MARTA SKROBISZ, EWELINA SMIGLEWSKA, IWONA KONOPKA.

ZACHĘCAMY DO PRZEKAZYWANIA 1 % PODATKU NA RZECZ FUNDACJI KRS 0000024181

Po podwieczorku