WAKACYJNE RÓŻNOŚCI

W czasie wakacji nasi uczniowie mają okazję brać udział w różnorodnych formach zajęć, które mają na celu uatrakcyjnienie ich pobytu w szpitalu i na zajęciach w grupie. Zajęcia służą również rozwijaniu kreatywności i zainteresowań. Dotychczas dużym uznaniem dzieci i młodzieży cieszyły się:

• Warsztaty - malowanie gipsówek
  • Wyplatanki - bransoletki, pierścionki
  • Malowanie kamieni
  • Szycie maskotek z filcu
  • Festiwal baniek mydlanych
  • Konkurs - "Zdrowy styl życia"

Mamy nadzieję, że dzięki tym atrakcjom nasi wychowankowie będą mile wspominać spędzony tu czas. Poniżej galeria zdjęć z zajęć.

Opracowała: P. Helena Brzezińska

TURNIEJ W UNO

9 sierpnia 2021 Pan Heniek i Pan Jacek z naszą pomocą (autorek tejże relacji) zorganizowali ogólnoszpitalny turniej gry w "UNO" . Pomysł wziął się z faktu, że gra w "UNO" stała się hitem tegorocznych wakacji. Dwa lata temu była to "Mafia" w zeszłym roku gra w "Kości-Generał". Do turnieju zgłosiło się 14 osób, dlatego podzieliliśmy się na dwa zespoły składające się z 7 osób. Udział brali zarówno najmłodsi jak i najstarsi pacjenci. Każda z grup rozegrała 7 partii. Trójka zwycięzców z każdej grupy przeszła do ścisłego finału, który rozgrywaliśmy po podwieczorku. W finale rozegraliśmy 7 kolejnych partii.

Ta niezwykła gra wywołała u wszystkich uczestników pozytywne emocje oraz skupienie uwagi. Wszyscy się świetnie bawiliśmy i doszliśmy do wniosku, że można fajnie spędzić czas nie siedząc "w telefonach". Zwyciężczynią została Weronika Borowik, drugie miejsce zajęła Karolina Lemanczyk, trzecia była Natalia Grablewska. Wszyscy finaliści otrzymali dyplomy (ze swoim zdjęciem w trakcie gry) oraz drobne upominki. Zwyciężczynie otrzymały nagrody - maskotki.

Relację przygotowały Julia Łuczkowska i Weronika Borowik z gr IV.

Mistrzostwa Ameryki w tenisie stołowym.

15 lipca pan Heniek i Pan Jacek zorganizowali nam turniej tenisa stołowego. Sport bezpieczny i nie kontaktowy. Chętnych było wielu. Rozgrywki zaczęły się po podwieczorku, a finały odbyły się po kolacji. Poziom był bardzo wyskoki, niech świadczy o tym duże zainteresowanie publiczności. Co niektórzy byli tak zafascynowani poziomem, że nie byli w stanie na to patrzeć. Cały turniej dzielnie sędziowali Asia Siejko i Maciej Nowicki. Zwyciężył: Andrzej Żądłowski, drugie miejsce zajął Igor Macierzyński, trzecie Paweł Andrzejewski: poniżej zdjęcia zwycięzców począwszy od miejsca I-go.

Relację przygotowała: "Siódemka".

"Papier. Ołówek. Nożyce"

Przez całe wakacje w naszej szkole trwa wystawa prac plastycznych studentów z Instytutu Sztuk Pięknych UWM w Olsztynie . Tytuł wystawy "Papier. Ołówek. Nożyce". Prace z  rysunku kreacyjnego  pod kierunkiem dr hab.  prof. UWM  pani Renaty Zimnickiej - Prabuckiej (prywatnie żony naszego Pana Sławka - przypis Redakcji), to kolejny już projekt realizowany z młodzieżą  Szkoły w Ameryce. Jego celem jest pobudzenie do odbioru dzieł sztuki, a także inspirowanie dzieci i młodzieży do działań twórczych.

TURNIEJ GRUP

W dniu 13 lipca, w czasie zajęć grupowych odbyły się zawody zręcznościowe, sprawdzające umiejętności z wielu dziedzin sportowych. Pierwszą konkurencją był wyścig, w którym uczestnicy trzymając się za kostki musieli przebiec dany odcinek. Kolejnym wyzwaniem było podawanie sobie piłki kolejno:  górą, dołem, bądź bokami, nie upuszczając jej na ziemię. Następnym zadaniem zawodników było zadanie matematyczne, któremu nie podołała żadna z drużyn, ale dwie z nich były bardzo blisko. W czwartym ćwiczeniu każda grupa otrzymała balon, z którego musieli stworzyć coś kreatywnego. Kolejnym zadaniem było przebiegnięcie przez każdego uczestnika grupy z balonem pełnym wody w ręku tak, aby nie pękł i podanie go następnej osobie z drużyny. W przedostatniej konkurencji drużyny zmierzyły się ze sobą w odbijaniu balona pomiędzy sobą. Ostatnim zadaniem uczestników był strzał z łuku do tarczy. Każda ekipa wykazała się świetną celnością i „sokolim” wzrokiem.  Na końcu rozgrywek odbyło się ogłoszenie wyników. Pierwsze miejsce zajęła grupa „Caritas”, która w nagrodę otrzymała pluszaki. Drugie miejsce zajęła grupa „Parówy”, która otrzymała do wyboru smycz do kluczy, kolorowankę lub małego pluszaka. Trzecie miejsce zajęła grupa „Buraki”, która otrzymała cukierki. Turniej przygotowały i poprowadziły Panie: Ania Polkowska i Monika Chodorska. "Caritas": Natalia Łączyńska, Dominik Piotrowski, Kornel Lipiński, Bartek Komar, Martyna Walendykiewicz, Alicja Wiśniewska

Relację przygotowały: Martyna Walendykiewicz, Alicja Wiśniewska

Ozdabianie wyrobów z gipsu to świetny sposób na kreatywne spędzenie czasu.