PROJEKT "SZKOŁA WIERNA DZIEDZICTWU"

Działaniom dyrekcji szkoły i grona pedagogicznego przyświeca idea szkoły przyjaznej uczniowi, w której znajduje on pomoc i zrozumienie, kontynuuje naukę, realizuje swoje marzenia, rozwija talenty, a także ma możliwość uczestniczenia w ogólnopolskich i lokalnych wydarzeniach kulturalnych, społecznych. Mamy świadomość, że ze względu na ograniczenia zdrowotne naszych uczniów, a także ograniczenia organizacyjne, nie możemy podjąć wielu działań, w tym związanych np. z wyjazdami poza szpital. Przy tak dużej rotacji dzieci i utrudnionym kontakcie z rodzicami stanowi to duże wyzwanie. Podejmujemy się jednak uczestnictwa w projekcie, ażeby naszym uczniom, a pacjentom szpitala, dać szansę normalnego funkcjonowania. Chcemy, żeby choroba w żaden sposób nie ograniczała ich aktywności również w życiu społecznym. Co roku dbamy o to, aby nasi uczniowie mieli możliwość aktywnego uczestnictwa w ważnych uroczystościach państwowych oraz lokalnych poprzez spotkania klasowe, akademie, apele, konkursy, spotkania z ciekawymi ludźmi, itp.

Projekt "Szkoła Wierna Dziedzictwu" opracował zespół w składzie: Monika Jendrycka (koordynator), Urszula Serafińska, Ewa Karpińska, Agnieszka Łabanowska, Gabriela Zalewska