18.11.2021 r. w Szkole Podstawowej w Ameryce nasi Wychowankowie wzięli udział w konkursie „Wiedzy o bajkach”.

Celem konkursu było propagowanie czytelnictwa, zmniejszenie poziomu stresu spowodowanego rozłąką z rodziną oraz przypomnienie głównych bohaterów, zdarzeń znanych bajek i baśni.

I tak towarzyszyła nam dziewczynka prosząca o pomoc w przeddzień Świąt Nowego Roku („Dziewczynka z zapałkami”), księżniczka niewysypiająca się na wielu pierzynach przez podłożone ziarnko grochu („Księżniczka na ziarnku grochu”), kaczątko nękane przez swoich towarzyszy („Brzydkie kaczątko”), Kopciuszek i wiele, wiele innych postaci.

Atmosfera konkursu była dość gorąca. Pozwoliła ona przenieść się choć na chwilę w sferę naszego dzieciństwa.

Zwycięzcy konkursu otrzymali skromne nagrody.

Konkurs zorganizowały wychowawczynie: p. Ewa Ołtuszewska, p. Helena Brzezińska, p. Beata Sawczak i p. Monika Chodorska.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy i gratulujemy zwycięzcom.