W naszej szkolnej galerii sztuki – „Ameryka Art.”, zagościła nowa wystawa malarstwa pt. „Ciemne smażone pomidory”.

Wojciech Placek - autor prac, to student Wydziału Sztuki na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Malarz tworzy w pracowni malarskiej pod kierunkiem dr hab. prof. UWM Marzeny Huculakdr. Joanny Bentkowskiej-Hlebowicz. Tytuł wystawy może trochę mylić, gdyż obrazy są w większości utrzymane w jasnych i neutralnych kolorach, tematyka  zaś  to abstrakcja, martwa natura i sceny z codzienności. Autor przyznaje się do inspiracji  m.in. Wihelmem Sasnalem czv Andrzejem Wróblewskim. Zachęcamy do odwiedzenia naszej galerii i zapoznania się z twórczością młodego artysty. Przewidywany termin finisażu wystawy to termin 20 kwietnia.

Opiekun wystawy - Sławomir Prabucki